Mercedes A2001,6 aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2014 |
| Kilometertal | 226.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 1 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
- Automatgear.
-El-spejle med varme, Elruder for/bag.
-Fartpilot.
-Klimaanlæg.
-Dellæder kabine.
-Synet d. 12-11-2025.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 404.131 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 7 personers | Læderrat |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Airbags | Navigation |
| Aircondition | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Antispin | Ratbetjent gearskifte |
| Automatgear | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |