Mercedes A2001,3 Progressive Line aut. 5d
Kontantpris
209.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
17" alufælge, 16" alu vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, fartpilot, fuldaut. klima, ratgearskifte, 2 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, kørecomputer, læderrat, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, automatisk lys, træthedsregistrering, vognbaneassistent, navigation, android auto, apple carplay, service ok, yderst velh.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.375 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |