Mercedes A2001,3 AMG Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Produceret | 3/2019 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gul |
Beskrivelse
ULTRASMUK A-KLASSE I AMG-LINE OG FRISK FARVE NU I TAASTRUP !!
✔ P-SENSOR FOR & BAG INKL. BAKKAMERA
✔ PREMIUMPAKKE
✔ SVINGBAR ANHÆNGERTRÆK
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, træk, svingbart træk (manuel), automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, delalcantaraindtræk, el-klapbare sidespejle, usb-c tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15
TLF: 43 52 66 11
www.autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.375 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |