Mazda CX-602,5 PHEV Exclusive-Line aut. AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 66,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 63 km |
| Batterikapacitet | 14,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 230 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 33 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 327 hk/500 nm |
| Acceleration | 5,8 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Semi aut. træk 13 polet, helårsdæk, undervognsbehandlet, en ejer, service ok,, læderindtræk, 20" alufælge, 2 zone klima, varme i rat, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, automatgear, elektrisk kabinevarmer, nøglefri tænding, udv. temp. måler, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, sædekøling, headup display, kørecomputer, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, kurvelys, svingbart træk (elektrisk), helårshjul, el-klapbare sidespejle, tågelygter, adaptive forlygter, led baglygter, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, navigation, dab radio, apple carplay, usb-a tilslutning, android auto, alarm, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, parkeringssensor (bag), regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 472.222 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 1.995 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 672 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Adaptive forlygter | LED baglygter |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Motorkabinevarmer |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædekøling |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Head-up display | Varme i rat |
| Helårshjul | Vognbaneassistent |
| Justerbar lændestøtte |