Mazda 62,0 Comfort stc. 5d
Kontantpris
29.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2007 |
| Kilometertal | 251.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,5 km/l |
| CO2 udledning | 184 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 147 hk/184 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
RKI KUNDER VELKOMMEN MED UDBETALING. ER DU IKKE I RKI KAN DET VÆRE 0 KR UD, VI TILBYDER OGSÅ RENTEFRI LÅN. TRÆKKER 1500 KG. NYE VINTERDÆK. BOSE ANLÆG. MOTOR SKIFTET JUNI MÅNED 2025. HAR IDAG KØRT 251000 KM. HELE BILEN HAR KØRT 289000 KM. læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, træk, aircondition, fjernb. centrallås, varme i forrude, 4x el-ruder, cd/radio, sædevarme, regnsensor, isofix, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, tågelygter, tagræling, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.345 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Multifunktionsrat |
|---|---|
| 6 airbags | Regnsensor |
| ABS-bremser | Sædebetræk, stof |
| Aircondition | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Højdejust. førersæde | Træk |
| Isofix | Varme i forrude |
| Læderrat | Vinterhjul |