Mazda 31,5 SkyActiv-G 100 Vision 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/150 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 950 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
FLOT UDSTYRET MAZDA 3 / TRÆK / NAVIGATION / FARTPILOT / SÆDEVARME / 2 ZONERS KLIMAANLÆG / KEY-LESS OG NØGLEFRI START / PARKERINGSSENSOR FOR & BAG / HÅNDFRI TIL MOBIL MED MUSIKSTREAMING OG MEGET ANDET!
multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, sd kortlæser, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, 6 airbags, esp, LEVERES NY-SYNET & NY-SERVICERET, TILKØB AF UDVIDET GARANTI OP TIL 36 MDR! ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED ELLER UDEN UDBETALING! RING / MAIL FOR INFO
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 226.392 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 950 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | SD kortlæser |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |