Mazda 21,5 Hybrid Agile CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 52.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Mazda 2 - Fin og meget økonomisk Hybrid
🔶Highlights🔶
⭐ Adaptiv fartpilot
⭐ Linje vogter
⭐ Nøglefri adgang og start
⭐ Sædevarme med mere
Vi tilbyder finansiering gennem Santander på attraktive vilkår både med og uden udbetaling.
Kontakt os for et uforpligtende finansieringstilbud.
Åbningstider:
Mandag til ferdag: 09.00 - 17.00
Lørdag- søndag: Åbent efter aftale - Ring og book en tid på 82827010 eller send en mail på mb@bespokecars.dk
Med forbehold for tastefejl
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 15" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab+ radio, håndfrit til mobil, bakkamera, skiltegenkendelse, airbag, esp, vognbaneassistent, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 216.723 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |