Mazda 21,3 Takara Edition 5d
Kontantpris
52.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 84 hk/121 nm |
| Acceleration | 13,6 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
multifunktionsrat, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, airbag, isofix, lev, nysynet. Ring på 93630900. Der tages forbehold for taste fejl og bil data.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 144.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.078 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 392 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 407 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Isofix |
| El-ruder | Multifunktionsrat |
| El-sidespejle | Musikstreaming via bluetooth |