Mazda 21,3 Advance 3d
Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2008 |
| Kilometertal | 180.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/122 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
🐣 PÅSKEN ER REDDET HOS AU2VEST! 🐣
Vi holder åbent ALLE dage fra Skærtorsdag og hele påsken kl. 11.00-15.00
Kom forbi og find din næste bil — vi står klar til at hjælpe dig hele påsken! 🚗
FIN BIL STARTER OG KØRER, DER SKAL BRUGES NOGEN PENGE PÅ DEN.
SÆLGES ENGROS DERFOR UDEN NOGEN FORMER FOR GARANTI ELLER REKLAMATIONSRET.
SIDST SYNET: 08-06-2023
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 15" alufælge, el-sidespejle, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, dab radio, usb-a tilslutning, alarm, isofix, dæktryksmåler, airbag, antispin, esp, aircondition, el-sidespejle m/varme, træk, aux tilslutning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.802 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 930 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 390 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Centrallås | Træk |
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle |