Maxus Euniq552 Exclusive 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 15.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 325 km |
| Batterikapacitet | 52,5 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/310 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Dk´s billigeste Euniq 5!! Dansk bil fra ny!! , kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, 7 personers, alufælge, el-klapbare sidespejle, mørktonede ruder i bag, tagræling, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, aircondition, adaptiv fartpilot, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), airbag, automatisk lys, esp, antispin. Se mere på www.hovedvejens-autocenter.dk
Denne bil er på vej ind!
Mulighed for tilkøb af Fragus garanti op til 48 måneder!
Mulighed for finansiering med Grønt billån med udbetaling fra 0 kr og løbe op til 96 måneder!
For yderligere information eller henvendelse kontakt Ole på:
Tlf: 26 27 13 25
Mail: ole@hovedvejensauto.eu
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.810 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 483 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 7 personers | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Elsæder | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |