Land Rover Range Rover3,0 P440e SE aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 33.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 111,1 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 109 km |
| Batterikapacitet | 32,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 300 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 21 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 440 hk/620 nm |
| Acceleration | 6,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Mørkgrønmetal |
Beskrivelse
Finansiel erhvervsleasing:
Udbetaling: 130.000 ekskl. moms
Månedlig ydelse: 8.376 ekskl. moms
Løbetid: 12 Måneder
Restværdi: 645.000 ekskl. moms & afgift
Finansiel privatleasing:
Udbetaling: 162.500 incl. moms
Månedlig ydelse: 10.470 incl. moms
Løbetid: 12 Måneder
Restværdi: 645.000 ekskl. moms & afgift
Tilbuddet er incl. oprettelsesgebyr samt nummerplader!
• Belgravia Green metallic
• Caraway perforeret Windsor læderkabine
• Ebony/Caraway loftbeklædning
• Natural Brown Walnut interiørlister
• Noble Chrome detaljer
• 21" Mestral fælge i sølv
• Firehjulsstyring
• Luftundervogn med adaptive dæmpere
• Terrain Response (Auto)
• Elektrisk Panorama glastag
• Soft close døre
• Elektrisk bagklap (handsfree, todelt)
• Keyless entry & start
• LED Pixel forlygter med signatur DRL
• Fjernlysassistent
• Opvarmet forrude
• Opvarmet rat
• Opvarmede sprinklerdyser
• 3D/360° kamera inkl. Wade Sensing
• Blind Spot Assist
• Adaptiv fartpilot med Steering Assist
• Lane Keep Assist
• Traffic Sign Recognition
• Rear Traffic Monitor m. autobrems
• Pivi Pro infotainment
• 13,1” touchscreen
• Trådløs Apple CarPlay & Android Auto
• Meridian lydsystem
• WiFi hotspot
• Trådløs opladning af telefon for
• Elektrisk køleboks i midterkonsol
• Ambient belysning
• 20-vejs elektriske forsæder m. memory
• Opvarmede forsæder
• Opvarmede bagsæder
• Elektrisk justerbare bagsæder
• 60/40 splitbagsæder (elektrisk)
• Elektrisk ratjustering
• Digital DAB radio
• SOS / assistancesystem
• Towing prep (forberedt til træk)
Fabriksgaranti frem til 7/2026!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.795.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 818 liter |
| Vægt | 2.695 kg |
| Bredde | 205 cm |
| Længde | 505 cm |
|---|---|
| Højde | 187 cm |
| Lasteevne | 755 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 360° kamera | Justerbar lændestøtte |
| 4 zone klima | Klimaanlæg, 4-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Læderindtræk |
| Adaptiv undervogn | Læderrat |
|---|---|
| Adaptive forlygter | LED baglygter |
| Alufælge | Luftundervogn |
| Ambiente belysning | Lygtevasker |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dynamisk blinklys | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El betjente døre | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Virtuelt bakspejl |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse8.376 kr.
- Førstegangsydelse130.000 kr.
- Totalpris i løbetiden230.512 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 645.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)