Land Rover Range Rover Sport3,0 P510e Autobiography aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 111,1 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 110 km |
| Batterikapacitet | 32,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 297 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 20 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 510 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 242 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Land Rover Range Rover Sport 3,0 P510e Autobiography aut. 5d - 32.000 km - Årgang: 2023
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 148.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 8.327, - excl. moms
* Restværdi kr. 576.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 185.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 10.408, - inkl. moms
* Restværdi kr. 576.000, - excl. moms og afgift
Bilen er folieret. Original farve er Eiger Grey.
UDSTYR:
* 22" Renegade Grey alufælge
* 360° kamera
* 4-zonet klimaanlæg
* Alarm
* All terrain control
* Adaptiv fartpilot
* Android auto
* Apple caplay
* Autobiography udstyrsvariant
* Anhængertræk elektrisk
* Blindvinkelsassistent
* El indst. sidespejle
* El indst. 22-vejs forsæder m. memory
* El indst. bagsæder
* Head Up Display
* Keyless entry & go
* Køleskab i midterkonsol
* Luftaffjedring
* LED Scanning forlygter
* Meridian lydanlæg
* Navigation
* Panoramaglastag
* Privacy glass
* Ratvarme
* Soft close
* Sædevarme for & bag
* Sædeventilation for & bag
* Stemmestyring
* Trådløs opladning af smartphone
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
OBS: For at få ladet din nye el- eller hybridbil, skal du selv sørge for og bekoste installation af en ladestander eller på anden vis selv sikre, at du har en tilstrækkelig tre-faset strømkilde til rådighed til opladning af dit køretøj. Opladning af dit køretøj skal ske ved et trefaset ladekabel.
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse.
Fleasing
* Der tages forbehold for tastefejl.,,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.800.621 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 647 liter |
| Vægt | 2.735 kg |
| Bredde | 205 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 182 cm |
| Lasteevne | 715 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Integrerede rullegardiner |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Luftundervogn |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk parkeringssystem | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| City steering | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El betjente døre | Sædekøling |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El komfortsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse8.327 kr.
- Førstegangsydelse148.000 kr.
- Totalpris i løbetiden247.924 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 576.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet