Land Rover Range Rover Evoque1,5 P300e SE aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 79.568 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 60,5 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 55 km |
| Batterikapacitet | 11,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 210 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 7,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 32 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 44 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 309 hk/540 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Skarp pris på denne fine Range Rover Evogue SE i Fuji White lak;
Tilkøbt udstyr :
- Lædersæder forrest elektrisk justerbar (14-dobbelt, med
Memory) inkl. Sædevarme
- Ambientebelysning justerbar / dæmpbar
- Bremsekaliber Rød lakeret
- Infotainmentsystem: Touch Pro Duo (10"skærm)
- Køreassistentpakke Premium :
* Sidespejl med Advarselssystem Dødvinkel ved Døråbning,
* Adaptivt fartpilotsystem (ACC) med Stop&Go-funktion,
* Køreassistentsystem: Kollisionsadvarselssystem bagest,
* Køreassistentsystem: Bagkollisionsforhindring inkl.
* Advarselssystem Dødvinkel, Køreassistentsystem:
* Kollisionsadvarselssystem Bagende (Bakassistent / Krydsende
* trafik, assistent)
- Køreassistentsystem: Autonom nødbremseassistent
- Mobiltelefon med trådløs opladefunktion
- Radiomodtagelse digital (DAB+)
- Delbar trækkrog 1600kg
Udpluk af det lækre standardudstyr i SE udstyrs variant;
Digitalt cockpit delt, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, LED forlygter med fjernlys assistent, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, el betjent bagklap, app integration, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, isofix, automatisk nødbremsesystem, bakkamera med parkeringshjælp for + bag
Øvrigt;
Alle service er overholdt
Information om prøvekørsler:
Alle vores annoncerede biler er på - eller på vej hjem til - vores udstilling. Prøvekørsler skal altid bookes forinden. Det gøres blot ved at skrive til os på salg@sbbiler.dk eller ved at ringe til os på tlf. 7174 7373.
Velkommen hos Schønemann & Brodersen Biler A/S
*der tages forbehold for taste- og beregningsfejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 645.721 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 472 liter |
| Vægt | 2.157 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 503 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elsæder |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kunstlæder |
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderindtræk |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El komfortsæder | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |