Lamborghini Aventador6,5 SuperVeloce Jota Roadster 2d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 150 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 8,0 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 15.100 kr. / år |
| Ydelse | 770 hk/720 nm |
| Acceleration | 2,9 sek. |
| Tophastighed | 350 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Lamborghini Aventador SVJ Roadster
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 500.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 79.510, - excl. moms
* Restværdi kr. 5.125.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 600.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 99.386, - inkl. moms
* Restværdi kr. 5.125.000, - excl. moms og afgift
Bemærk en ud af 800 produceret!
Udstyr:
* 20" Leirion fælge
* Adaptiv undervogn
* Adaptive LED forlygter
* AdPersonum speciallak i Blu Nethuns
* AdPersonum detaljer lakeret i Blu Nethuns
* Bakkamera
* Carbon difusser
* Carbon dørlister
* Carbon interiør trim
* Carbon midterkonsol
* Carbon sideskørter
* El indst. sidespejle
* El indst. forsæder
* Fartpilot
* Frontlift
* Keramiske bremser
* Keyless start
* Navigation
* Sensonum lydsystem
* Sædevarme
* Titanium sportsudstødning
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, mørk loftbeklædning, alufælge, 20" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, automatisk start/stop, adaptiv undervogn, frunk, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.575 kg |
| Bredde | 210 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 114 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 12 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
|---|---|
| Antispin | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk start/stop | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB+ Radio | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Ratbetjent gearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Ratgearskifte |
| El-sidespejle | Sædebetræk, læder |
| Elsæder | Sædevarme |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Frunk |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse79.510 kr.
- Førstegangsydelse500.000 kr.
- Totalpris i løbetiden1.454.120 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 5.125.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet