Lamborghini Aventador6,5 LP750-4 Roadster SuperVeloce 2d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2017 |
| Kilometertal | 32.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 6,3 km/l |
| CO2 udledning | 448 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 19.480 kr. / år |
| Ydelse | 750 hk/690 nm |
| Acceleration | 2,9 sek. |
| Tophastighed | 350 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Guldmetal |
Beskrivelse
Lamborghini Aventador SV Roadster
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 300.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 38.972, - excl. moms
* Restværdi kr. 2.550.00, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 375.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 48.715, - inkl. moms
* Restværdi kr. 2.550.000, - excl. moms og afgift
Bemærk 1 ud af 500 produceret!
Bilen har garanti til April 2026
Udstyr:
* 2 zone klimaanlæg
* 20"/21" Dianthus alufælge
* Bakkamera
* Carbon diffuser
* Carbon interiør trim
* Carbon luftindtag
* Carbon skålsæder
* Carbon spoiler
* Digitalt cockpit
* El sidespejle
* Frontlift
* Interiør trim m. logo og gule syninger
* Keramiske bremser lakeret i Giallo
* Keyless start
* LED forlygter
* Metallak i farve Giallo Orion
* Navigation
* Sensonum lydsystem
* Sportsudstødning
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, alcantaraindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, alufælge, 20" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, fartpilot, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, centrallås, el-ruder, automatisk start/stop, frunk, adaptiv undervogn, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.575 kg |
| Bredde | 203 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 114 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 12 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 90 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv undervogn | Frunk |
| Adaptive forlygter | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Kurvelys |
| Alufælge | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse38.972 kr.
- Førstegangsydelse300.000 kr.
- Totalpris i løbetiden767.664 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 2.550.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet