Kia XCeed1,6 PHEV Prestige DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 5,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 123 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
KIA XCEED PRESTIGE PHEV 141HK
💥 Elektrisk rækkevidde på op til 48 km
💥 Aut. fjernlysassistent
💥 Nøglefri døre & start/stop
💥 Adaptiv fartpilot
💥 Bakkamera m. dynamisk guide
💥 Touchskærm
💥 Apple Carplay & Android Auto
💥 16" Alufælge
💥 Sædevarme
💥 Læderrat med varme
🚗 KIG FORBI TIL EN PRØVETUR HOS UGGERHØJ HERNING Wedellsborgvej 1, 7400 Herning eller kontakt os på e-mail: salg.hng@uggerhoej.dk eller telefon 📞97267222
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, led kørelys, 16" alufælge, tagræling, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, dab+ radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, isofix, fjernlysassistent, airbag, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 291 liter |
| Vægt | 1.477 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 553 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Android auto | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |