Kia XCeed1,6 CRDi 136 Comfort DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,8 km/l |
| CO2 udledning | 132 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
Alle service overholdt seneste service ved 53000 km, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 308.917 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 426 liter |
| Vægt | 1.315 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 605 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |