Kia Venga1,6 CRDi 115 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
9.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2010 |
| Kilometertal | 472.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
SIDST SYNET 05-12-2024. - SKAL IKKE SYNES. - Holdfer Syn Til 05-12-2026. - Bilen Er UNDERVOGNS BEHANDLET Og Med TRÆK Og Må TRÆKKE 1300.Kg. - Er Med PARTIKELFILTER. - Den Er Lige Kommet Ind. Er Pæn Og Velh. Og Kører Som Den Skal. - Men Grundet Bilerns Alder Og Km.-Tal. - Sælges Denne Bil Som Et Lavpris-Tilbud. - Uden Reklamationsret. - Dog Kan Bilen Sagtens Indregistreres Til Privat Brug. - Medbring Blot CVR.NR. Til Slutseddel. - NB: Ring Gerne Også Uden For Arb.Tid. TLF. 40177720. Tag Pengene eller Dankortet Med Og Kør Hjem.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 209.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.256 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 554 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Træk |
|---|