Kia Venga1,4 CVVT Style+ 5d
Kontantpris
56.200 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/137 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BEMK ALLE SERVICE HOLDT VED KIA.2 SÆT SOMMER-VINTER MEDFØLGER. bagagerumsdækken, kørecomputer, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, vinterhjul, el-sidespejle, træk, mørktonede ruder i bag, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, usb-c tilslutning, aux tilslutning, automatisk lys, tågelygter, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 179.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.298 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
|---|---|
| CD/radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |