Kia Stonic1,0 T-GDi Attraction+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/171 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 179 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
SE HER | På lager, fartpilot, Elruder for, Lane assist, LED kørelys, Klimaanlæg, P-sensor bag, Apple CarPlay / Android Auto, Isofix, El-justerbare sidespejle og meget mere
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 211.018 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 352 liter |
| Vægt | 1.067 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 414 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 573 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |