Kia Sportage1,6 PHEV Upgrade aut. 4WD 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 89,2 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 70 km |
| Batterikapacitet | 11,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 25 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/350 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
KIA SPORTAGE 1,6 PHEV 4WD DCT - UPGRADE
fabriks garanti til 11/2029 - max. 150.000km.
60.000km.
Adaptiv fartpilot
Full LED Forlygter
Elektronisk bagklap
Bakkamera
Integreret Navigation
Apple carplay / android auto
Aftageligt træk til 1.350kg
Vognbaneassistent
19" alufælgeb m. helårs dæk
Elektrisk bagklap
3 zone fuld automatisk klimaanlæg
Varme i rat og førersæder
For fremvisning, eller yderligere information kontakt: Jeppe Jacobsen +45 40602572
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, alufælge, helårshjul, 19" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 3 zone klima, 2 zone klima, fuldaut. klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri tænding, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, db. airbags, 4 airbags, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 405.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 1.790 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4 airbags | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Helårshjul |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aftageligt træk | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |