Kia Sportage1,6 PHEV Upgrade aut. 4WD 5d
Kontantpris
227.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 70 km |
| Batterikapacitet | 13,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 25 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/350 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Orange |
Beskrivelse
VELUDSTYRET KIA SPORTAGE!
Af særligt udstyr:
El indst. forsæder - Elektrisk bagklap - Elruder for/bag - Parkeringssensor for/bag - Sædevarme for/bag - 17" Alufælge - Anhængertræk aftageligt - Mørktonede ruder bag - Rat m. varme - Blindvinkelassistent - Skiltegenkendelse - o.m.a
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 70 km
Hjemmeladning: 3,7 kw/1 faser (ca. 4 timer
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 401.438 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 1.790 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle |