Kia PV571 Long Range Prestige 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 2.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 71,2 kWh |
| Energiforbrug | 193 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
❗️ OBS!!! Bilen er i drift! - Undgå at kør forgæves - Kontakt os for aftalt tid til beséelse & prøvetur ❗️
✨ Den nye Kia PV5 Passenger 2026 – en futuristisk people-mover klædt i sublim Aurora Black Pearl. Elegant, alsidig og klar til alt.✨
✨ Fortsat Kia fabriksgaranti helt til marts/2033 eller 150.000km! ✨
Anhængertræk kan eftermonteres hvorefter denne PV5 må trække op til 1.500 kg!
🚙 Elbilsspecifikationer 🚙
➾ 71 kWh batteri
➾ 412 km WLTP rækkevidde
➾ 163 hestekræfter
➾ 11 kW AC opladning (Ca. 7 timer)
➾ 150 kW DC opladning (10-80% på 30 min)
➾ V2L & 230V udtag i kabinen
✔️ Udstyr i hovedtræk ✔️
➾ Adaptiv fartpilot
➾ El-bagklap
➾ Bakkamera
➾ Varme i forsæder
➾ Varme i bagsæder
➾ Varme i rat
➾ Klimaanlæg
➾ Nøglefri betjening
➾ Digital & fysisk nøgle
➾ Navigation
➾ Apple Carplay/Android Auto
➾ …og meget mere!
Kia Nellemann Roskilde – din autoriserede Kia-forhandler og serviceværksted.
📞 Kontakt os for attraktivt tilbud på finansiering og forsikring
♻️ Vi tager din brugte bil i bytte
🔗 nellemann.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.319 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.600 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Trådløs mobilopladning |
| Centrallås | Udv. temp. måler |
| DAB radio | USB C tilslutning |
| Dæktryksmåler | V2L |
| Digitalt cockpit | Varme i bagsæde |
| El betjent bagklap | Varme i rat |
| El-justerbar lændestøtte | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| El-ruder |