Kia Picanto1,2 Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 163.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/121 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
⚫Navigation
⚫Fartpilot m/speedlimiter
⚫Bakkamera
⚫1 Ejer
⚫Stor Touch Skærm
⚫Fuldaut.klima
⚫Sædevarme
⚫Bluetooth
⚫Håndfrit til mobil
⚫Tidligere Undervogns Behandlet
Yderlige Udstyr:
el-sidespejle m/varme, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, kørecomputer, alufælge, tågelygter, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, fuldaut. klima, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, airbag, esp, antispin, automatisk lys
⚫Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling via AL Finans, Santander og Accept Auto
⚫Mulighed for tilkøb af udvidet garanti i op til 48 måneder igennem vores samarbejdspartner Fragus
⚫Åbningstider: Mandag-Fredag: 8-16.30 Lørdag: Efter aftale Søndag: 11-16
⚫Du kan altid finde os på: www.ocbilsalg.dk Tlf: 25677366 Email: Kontakt@ocbilsalg.dk Stagehøjvej 19A 8600 Silkeborg
⚫Der tages forbehold for tastefejl og mangler i annoncen samt ændringer uden varsel,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 139.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 874 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 496 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
|---|---|
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |