Kia Picanto1,2 Motion+ Eco 5d
Kontantpris
44.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/122 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Bronzemetal |
Beskrivelse
*** KØB DENNE BIL MED 0 KR. I UDBETALING***
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, aircondition, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, 6 airbags, esp. nysynet. meget velholdt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 102.898 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 874 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 496 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Helårshjul |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
|---|---|
| CD/radio | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |