Kia Picanto1,1 EX 5d
Kontantpris
14.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2005 |
| Kilometertal | 292.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 65 hk/97 nm |
| Acceleration | 15,4 sek. |
| Tophastighed | 154 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DENNE BIL SKAL SES OG PRØVES STÅR SUPER REGULÆR BILLIGE I VÆGT AFGIFT , stofindtræk, splitbagsæde, tågelygter, el-sidespejle, centrallås, el-ruder, antispin, isofix, airbag, esp BILEN ER SYNET 10-08-2025 REGULÆR , højdejust. førersæde, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 114.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 875 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 350 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tågelygter |
|---|---|
| ESP / ESC |