Kia Optima2,0 PHEV SW aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 66,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 53 km |
| Batterikapacitet | 7,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 34 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 205 hk/375 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Fantastisk udstyret Kia Optima klar til næste ejer!
Særligt udstyr:
📍Harman/Kardon sound system
📍El indst. forsæder m. memory på fører
📍Panorama glastag m. skyde/vippe funktion
📍Fuld LED forlygter m. fjernlysassistent
📍Aftageligt træk til 1.500 kg.
📍Varme i rat
📍Keyless entry & go
📍Adaptiv/aktiv fartpilot ACC
📍Varme og køl i forsæder
📍Varme i bagsæder
📍El betjent bagklap
📍Navigation m. DAB, BT, Android Auto & Apple CarPlay
📍Bakkamera m. parkeringssensorer for & bag
📍Træthedsregistrering
📍Skiltegenkendelse
📍Vognbaneassistent
📍Automatisk nødbremsesystem
Fuld udstyrsliste:
Hill assist, Harman/Kardon sound system, Kørecomputer, Bagagerumsdækken, Multifunktionslæderrat, Kunstlæderindtræk, El indst. forsæder m. memory på føre, Splitbagsæde, Ambiente belysning, 17" alufælge, Panorama glastag m. skyde/vippe funktion, El-klapbare sidespejle m/varme, Tågelygter, Fuld LED forlygter m. fjernlysassistent, LED baglygter, Tagræling, Mørktonede ruder i bag, Aftageligt træk til 1.500 kg, Automatgear, Varme i rat, Aircondition, Fuldaut. klima, 2 zone klima, Fjernb. centrallås, Keyless entry & go, Adaptiv/aktiv fartpilot ACC, Aut. nedbl. bakspejl, Udv. temp. måler, Varme og køl i for, Varme i bagsæder, 4x el-ruder, Automatisk start/stop, El betjent bagklap, Elektrisk parkeringsbremse, Navigation m. DAB, BT, Android Auto & Apple CarPlay, USB-A tilslutning, AUX tilslutning, Regnsensor, Bakkamera m. parkeringssensorer for & bag, Træthedsregistrering, Skiltegenkendelse, Isofix, Automatisk lys, Airbag, Antispin, ESP, Vognbaneassistent, Automatisk nødbremsesystem, Stemmebetjening, Auto hold.
Forbehold for tastefejl og bildata.
LINDEROTH All inclusive pakke;
Fuld tryghed med service- og reparationsaftale.
Kan medfinansieres
1.400 kr. pr. md. + moms✔️
📌Finansieringsforslag📌
✔️Udbetaling: 27.000 kr.
✔️Løbetid:
📍60 md. 2.534 kr.
📍72 md. 2.169 kr.
📍84 md. 1.909 kr.
📍96 md. 1.715 kr.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Vi ligger nr. 1 i samtlige bilkategorier på Trustpilot.
Din sikkerhed for en tryg og god handel!✔️
*ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES, BÅDE MED OG UDEN UDBETALING. FIND BILEN PÅ LINDEROTH-AS.DK, TRYK “BEREGN FINANSIERING” TIL HØJRE, HVOR DU KAN BEREGNE OG ANSØGE ONLINE – NÅR DU HAR TID!*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 346.018 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.691 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 579 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kunstlæder |
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædekøling |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Soltag |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |