Kia Optima2,0 PHEV SW aut. 5d
Kontantpris
69.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 245.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 57 km |
| Batterikapacitet | 7,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 123 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 205 hk/375 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Dejlig stor og rummelig stationcar med ekstra god benplads i kabinen - rigtigt godt til folk med lange ben. Bilen kører supergodt og alt virker som det skal - her får man virkelig en bil meget meget udstyr. Bilen har enkelte brugsspor både indvendigt og udvendigt, men fremstår generelt pænt og den har lige været til service ved 245000 km. Der medfølger vinterdæk på egne fælge, originale Kia vintermåtter(inkl til bagagerummet), almindelig lader og original Kia "mormorlader".
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 364.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.691 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Træk |
| El komfortsæder |