Kia Optima2,0 PHEV Advance+ 2 SW aut. 5d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 149.300 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 66,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 53 km |
| Batterikapacitet | 11,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 34 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 205 hk/375 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.691 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 579 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-soltag |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| 7 personers | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Kunstlæder |
|---|---|
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Automatgear | Sædekøling |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| Bakspejl m. nedbl. | Træk |
| Dæktryksmåler | Vinterhjul |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle m. varme |