Kia EV677 Long Range GT-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 510 km |
| Batterikapacitet | 77,4 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 250 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 229 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
TOPUDSTYRET KIA EV6 GT-LINE
* FABRIKSGARANTI TIL 2031
' AUTOMATISK PARKERINGS ASSISTENT
* ALCANTARA LÆDERSÆDER MED MEMORY I FØRESIDE
' VARME + KØL I FORSÆDER + VARME BAGSÆDER OG RAT
* HEAD-UP DISPLAY
* EL-SOLTAG/GLASTAG
* VARMEPUMPE
* EL-BAGKLAP
* MERIDIAN LYDANLÆG
* ADAPTIV FARTPILOT
* NAVIGATION
* ADAPTIV/MATRIX LED FORLYGTER
* 360 G KAMERA + BAKKAMERA P-SENSOR FOR & BAG
* 19" ALUFÆLGE
Android Auto, App integration, Apple CarPlay, Aut. forvarmning af batteri, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Automatisk parkeringssystem, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Digital instrumentering, El indst. førersæde m. memory, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, El-indst. forsæder med hukommelse , Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Head-up display, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Midterarmlæn, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Parkeringspakke, Parkeringssensor for/bag, Ratvarme, Regnsensor, Servo, Semi-automatisk parkering, Sædekøling, Sædevarme for/bag, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB-C stik, V2L, Varme i bagsæde, Varmepumpe, 19" Alufælge, Adaptive forlygter, Frunk, Fuld LED forlygter, Indfarvede kofangere, LED baglygter, LED forlygter, LED kørelys, Mørktonede ruder bag, Panorama Soltag, Alcantara-kabine, Armlæn bag, Bagagerumsdækken, Glastag, Læderrat, Mørk loftbeklædning, Panorama Glastag, Auto hold, Antispin, ABS, Automatisk nødbremsesystem, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, 360° kamera, Blindvinkelskamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.930 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædekøling |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | USB A tilslutning |
| El indst. forsæder | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | V2L |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |