Kia EV481 Long Range GT-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 10 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/283 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 100 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
⭐️BLIV GODT KØRENDE FRA KUN 3.291 KR. I MÅNEDLIG YDELSE ⭐️
📆 Vi kan yder hurtig behandling af din sag, så du kan få bilen med hjem samme dag📆
✅ Vi tilbyder udvidet garanti til din bil
✅ Udvidet bil-garanti kan tilkøbes via Auto Concept
🚗 BILENS HIGHLIGHTS:
FABRIKS-NY TOPUDSTYRET KIA EV4 MED FULD GARANTI.
✔️varme i rat,
✔️fartpilot adaptiv,
✔️fuldaut. klima,
✔️ambiente belysning,
✔️parkeringssensor (bag),
✔️parkeringssensor (for),
✔️bakkamera,
✔️digital instrumentering,
✔️sædevarme, klimatisering i sæder,
✔️navigation,
✔️elektrisk bagklap,
✔️håndfrit til mobil,
✔️el-soltag,
✔️harmon/kardon,
✔️apple carplay,
✔️Fuld led forlygter,
✔️19` alufælge,
og meget meget mere...
✔️ Vi tager alle biler i bytte - kontakt os for uforpligtende tilbud
✔️ Vi kommer gerne ud og levere bilen på din adresse, samt tager gerne din byttebil med retur
✔️ Ring eller skriv gerne på forhånd besigtigelse,
Husk alle biler hos Asbjørn Biler kan leveres med:
*ASBJØRN BILER TRYGHEDS PAKKE 1: STORT Service, Syn, 100% Autotjek Brugtbil Test. 3.495,- *
ASBJØRN BILER TRYGHEDS PAKKE 2: STORT Service, Syn, 100% Brugtbil Test, 12 mdr. MTG - Garanti på Motor, Gearkasse, Turbo i 12 mdr. 4.995,- *
PAVA - Undervognsbehandling : 4895,-
Læs mere om 100% Autotjek på 100%autotjek.dk .
FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING TILBYDES OPTIL 8 ÅR,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 350.519 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 435 liter |
| Vægt | 1.890 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Alcantaraindtræk | Head-up display |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
|---|---|
| Android auto | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Soltag |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | Varme i forrude |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |