Kia EV381 Long Range GT-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 3.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 563 km |
| Batterikapacitet | 81,4 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 10,5 kW |
| Hurtig opladning DC | 101 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/283 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
❗️ OBS!!! Bilen er i drift! - Undgå at kør forgæves - Kontakt os for aftalt tid til beséelse & prøvetur! ❗️
✨ Årets bil i Danmark 2025 - Den helt nye Kia EV3 Long Range GT-line✨
🚙Denne bil har ab fabrik🚙
➾ V2L - 2-vejs On-Board Charger samt V2L Adapter til udvendig ladeport
➾ Soltag
➾ Parkeringspakke (360 kamera, blindvinkelkamera og fjernbetjent parkering)
➾Fortsat Kia Fabrksgaranti til 7 år/150.000km
🚙 Elbilsspecifikationer 🚙
➾ 81,4 kWh batteri.
➾ 587 km WLTP rækkevidde.
➾ 204 hestekræfter.
➾ 11 kW AC opladning.
➾ 128 kW DC opladning. (10% til 80% på ned til 31 min.)
✔️ Udstyr i hovedtræk ✔️
➾ Bakkamera
➾ Adaptiv fartpilot
➾ Blindvinkelassistent
➾ Harmon kardon lydanlæg
➾ Kunstlædersæder med el-indstilling i førersædet
➾ El-bagklap
➾ Kias nye infotainmentsystem.
➾ Trådløs Apple Carplay/Android Auto.
➾ App-styring af blandt andet opladning og klimatisering.
➾ LED lygter.
➾ og meget, meget mere.
📞 Kontakt os for attraktivt tilbud på finansiering og forsikring
♻️ Vi tager din brugte bil i bytte
🛡️ KIA fabriksgaranti til 7år/150.000km
🔗 nellemann.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.319 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.785 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Pilotsæder |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Tagræling |
| Blindvinkelassistent | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | USB A tilslutning |
| El indst. forsæder | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | V2G |
| El-soltag | V2L |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |