Kia e-Niro64 Advance 5d
Kontantpris
132.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/395 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Meget flot og velholdt Kia e-niro. Står rigtig flot ude og inde. Bagsæder har næsten ikke været i brug. Alle service overholdt. Nysynet januar 2026 og nyserviceret marts 2026. Vinterdæk og sommerdæk på alufælge. Nye sommerdæk august 2025.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 346.019 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 451 liter |
| Vægt | 1.737 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 493 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Servo |
|---|---|
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |