Kia Ceed1,6 PHEV Upgrade SW DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 28.400 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 66,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 47 km |
| Batterikapacitet | 5,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 125 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 33 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Veludstyret Kia Ceed "Upgrade# Plug-in Hybrid med høj komfort og moderne teknologi!
Flot og velkørende plug-in hybrid med op til 47 km på ren el – ideel til både hverdag og længere ture. Bilen byder på en komfortabel køreoplevelse med automatgear og et højt udstyrsniveau.
Highlights:
✔ Plug-in hybrid – op til 47 km el
✔ Automatgear (DCT)
✔ Adaptiv fartpilot & Lane Following Assist
✔ Fuld LED-lygter m. automatisk fjernlys
✔ Bakkamera & parkeringssensor
✔ Klimaanlæg & sædevarme for/bag
✔ Varme i rat
✔ Dellæder & læderrat
✔ Bluetooth & DAB+ radio
✔ El-bagklap & el-spejle
En attraktiv og økonomisk bil med masser af komfort og køreglæde.
Yderligere udstyr:
kørecomputer, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, bagagerumsdækken, 17" alufælge, aftageligt træk, el-klapbare sidespejle m/varme, adaptive forlygter, led baglygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima, varme i rat, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, fjernlysassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 437 liter |
| Vægt | 1.522 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 161 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 508 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Justerbar lændestøtte |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Delkunstlæderindtræk | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås |