Kia Ceed1,6 CRDi Exclusive SW 5d
Kontantpris
14.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2008 |
| Kilometertal | 413.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.960 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/255 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Bordeaux |
Beskrivelse
Manuel gear - cd afspiller har fejl - airkon trænger til service - eller i god stand og kører godt- ingen olieforbrug - 2 år til SYN -
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 246.399 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.267 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 653 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| Fartpilot | Træk |