Kia Ceed1,4 T-GDi Comfort SW DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 127 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/242 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 206 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, Aftageligt anhængertræk(op til 1.400kg), P-sensor bag m. bakkamera, Navigation, Lane following assist, Blindvinkelassistent, Skiltegenkendelse og meget mere
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 284.017 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 625 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| Automatisk parkeringssystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Centrallås | Tågelygter |
| DAB radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |