Jaguar XF3,0 D V6 S Premium Luxury aut. 4d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2010 |
| Kilometertal | 226.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,7 km/l |
| CO2 udledning | 181 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 275 hk/500 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.850 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
pæn bil, er lige ny serviceret. køre super godt og go trækkræft. kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, el komfortsæder, splitbagsæde, læderrat, el indst. forsæder, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, el-sidespejle, automatgear, aircondition, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, 8 airbags, airbag, bakkamera, isofix, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.095.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.820 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.850 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| 8 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC |