Hyundai Santa Fe1,6 PHEV Advanced aut. 4WD 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 58 km |
| Batterikapacitet | 10,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 181 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/350 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.350 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER, UDEN GARANTI, aut.gear, adaptiv fartpilot, navigation, anhængertræk, digitalt cockpit, 7 personers, el indst. førersæde m. memory, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, kørecomputer, android auto, apple carplay, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag/for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, stemmebetjening, multifunktions-læderrat, læderindtræk, el indst. forsæder, splitbagsæde, 19" aluminiumsfælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, service ok hos Hyundai, grå metallak.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 530.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 831 liter |
| Vægt | 1.900 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 479 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 790 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.350 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 7 personers | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, læder |
| Automatisk start/stop | Sædekøling |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |