Hyundai Ioniq40 EV Trend 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 311 km |
| Batterikapacitet | 38,3 kWh |
| Energiforbrug | 138 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/295 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Alle vores biler kan leveres med op til 24 mdr. garantiforsikring.,
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, el-sidespejle, led kørelys, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, 24 mdr. reklamationsret, attraktiv finansiering af din nye bil. Eksempel på denne bil udb.22.225, - ydelse 1.434,- vi kan også finansiere UDEN UDBETALING – giv os et kald for en snak herom på 47170800.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.914 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 462 liter |
| Vægt | 1.475 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Antispin | Isofix |
| Apple carplay | Justerbar lændestøtte |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |