Hyundai Ioniq1,6 PHEV Premium DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 46,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 52 km |
| Batterikapacitet | 8,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 10 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
IONIQ PLUG-IN MED LANG UDSTYRS LISTE & VIRKELIG VELHOLDT!
Alle service overholdt hos Hyundai
Motor: 141 HK ( Plug in )
Rækkevidde på: 63 KM
Ejerafgift: 510,- (Halvårligt)
HIGHLIGHTS:
⭐️ Sædevarme for & bag
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ Bakkamera
⭐️ Varme i rat
⭐️ Nøgle fri betjening ved døre & start
⭐️ Fuld LED forlygter
⭐️ Vognbaneassistent
⭐️ Blindvinkelassistent
⭐️ Apple carplay
Navigation, Sædevarme til forsæder & bagsæder, Parkeringssensor for, Parkeringsensor bag, 2 Zonet klimaanlæg, Adaptiv fartpilot, Vognbaneassistent, Bakkamera, Blindvinkelassistent, Varme i rat, Nødbremseassistent, Alle service overholdt ved Hyundai, Apple carplay & Android auto, Nøgle fri betjening ved start & døre, Kopholder, Isofix, Højdejusterbart førersæde, Ladekabel medfølger, Stofindtræk, Multifunktionsrat, Læderrat, Kørecomputer, El-foldbare sidespejle med varme, 4X el-ruder, Bluetooth, Splitbagsæde, Automatisk tænding af lys, 16" Alufælge,
Salgsafdelingen holder åbent:
Mandag - Fredag kl. 09.00 - 17.30
Lørdag og Søndag kl 11.00 - 16.00
📞87 47 12 00 💻 www.viabiler.dk 📧 4010fm@viabiler.dk 📍 Øsselbjergvej 1, 8250 Egå 🚗 Via Biler – Toyota Egå
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 276.014 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 341 liter |
| Vægt | 1.550 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |