Hyundai i301,6 GDi Comfort Eco 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 170.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/164 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
- Metallak
- Fjernb centrallås
- Alarm
- Esp
- Bakalarm
- Sædevarme
- Usb
- Fartpilot
- El-spejle m. varme
- Læderrat
- El-ruder
- Læderrat
Vi tilbyder billigt billån igennem accept auto
både og og uden udbetaling
ENGROSSALG
, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, airbag, esp, parkeringssensor (bag), automatisk lys, dæktryksmåler, isofix
Ring og få et uforpligtende finansieringstilbud. Vi tager naturligvis gerne din gamle bil i bytte.
UNGDÅ AT KØRE FORGÆVES, FOR FREMVISNING AF BIL, SKAL DER RINGES I FORVEJEN.
Vi tager forbehold for evt. taste & beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 229.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 552 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
|---|---|
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |