Hyundai i301,6 CRDi 90 Classic 5d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2010 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/235 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
⭐ALLE VORES BILER LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET
⭐TILKØB TRYGHED MED FRAGUS FORSIKRING OG FÅ EN UDVIDET GARANTI I OP TIL 4 ÅR
⭐BESKYT DIN BIL ÅRET RUNDT MED EN UNDERVOGNSBEHANDLING Fra 3.995 KR
Særligt udstyr vi vil fremhæve:
✅15" alufælge
✅el-sidespejle
✅aircondition
✅højdejust. førersæde
✅fjernb. centrallås
✅stofindtræk
✅el-ruder
✅cd/radio
✅usb tilslutning
✅aux tilslutning
✅isofix
Oplev allerede nu bilen hos P J Biler - Sdr. Ringvej 37, 6000 Kolding
Vi holder åbent Mandag til Fredag 08:00 til 17:00 & Søndag 12:00 til 16:00
Vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.266 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 554 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Centrallås | USB A tilslutning |
|---|---|
| El-ruder | USB tilslutning |