Hyundai i301,6 CRDi 90 Blue Drive 5d
Kontantpris
23.499 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2001 |
| Kilometertal | 193.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/240 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Nysynet og ny serviceret
Ring på tel - 31 54 20 45
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 200.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.418 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 402 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|