Hyundai i201,25 Classic XTR 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2014 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 85 hk/121 nm |
| Acceleration | 12,7 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 850 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 15" alufælge med Continental helårsdæk, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, aircondition, køl i handskerum, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, dæktryksmåler, isofix, airbag, 8 airbags, antispin, esp, leveres nysynet, den er lige blevet serviceret ved 179.000km hvor den også har fået ny v-rem, kører og starter godt, pæn og velholdt 1 ejers bil fra ny, Økonomisk rummelig bil som kun koster 460kr i halvårlig vægtafgift og samtidig kører den 20,4km på literen
🔴Kan finansieres for 0kr i udbetaling og 881kr om måneden🔴
🟢Hos os kan du gøre en tryg bilhandel. Vi er medlem af Dansk bilbranche råd og bilgaranti. Vi kan tilbyde op til 24 måneders garanti🟢
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.110 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 8 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Køl i handskerum |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |