Hyundai i201,2 MPi Essential 5d
Kontantpris
124.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 84 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
FABRIKSGARANTI frem til April 2028
🔴Apple Carplay
🔴Undervognsbehandlet PAVA 2023
🔴Bak kamera
🔴Aircondition
🔴DAB radio
🔴Vognbaneassistent
🔴Digital cockpit
🔴Sædevarme
🔴LED kørelys
🔴 Varme i rat
🔴Fjernbetj. centrallås
🔴 El-spejle
🔴 + m.m.
Mulighed for finansiering med og uden udbetaling
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 175.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 352 liter |
| Vægt | 988 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 562 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| CD | Stofindtræk |
| CD afspiller | Træk |
|---|---|
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | Varme i rat |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |