Hyundai i201,0 T-GDi Advanced DCT 5d
Kontantpris
154.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/171 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Flot 1-ejers bil med alle service overholdt hos Hyundai. Fabriksgaranti til 2028. Bilen er med kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation via , android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, db. airbags, Tidligere undervognsbehandlet, SUPER FIN BIL
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 231.713 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 262 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|