Hyundai Getz1,6 GL 5d
Kontantpris
22.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2006 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 106 hk/144 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
stofindtræk, helårshjul, cd/radio, centrallås.
Fin bil , køre godt og med lav km tal.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.025 kg |
| Bredde | 167 cm |
| Længde | 381 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Helårshjul |
|---|---|
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås |