Honda Jazz1,2 Trend 5d
Kontantpris
44.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2013 |
| Kilometertal | 190.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/114 nm |
| Acceleration | 12,6 sek. |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Nysynet, træk, 1ejer,, stofindtræk, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, træk, centrallås, el-ruder, sædevarme, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, esp, 6 airbags Ring til Preben 40407176 for mere info
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 135.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.119 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 390 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Træk |
|---|---|
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |