Honda e:Ny1Advance 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 378 km |
| Batterikapacitet | 62,0 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
18" fælge, 360° kamera, ABS, Adaptiv fartpilot, Aircondition, Alarm, Ambient Light, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Blind Spot assist, Bluetooth, DAB+ radio, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle, El-indstilleligt førersæde, Elektrisk bagklap, kabine-betjent, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Glastag, Hurtig opladning CCS Combo stik, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED tågelygter, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderindtræk, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, SOS knap, Skiltegenkendelse, Sort Himmel, Splitbagsæde, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Tre-personers-bagsæde, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 270.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 344 liter |
| Vægt | 1.630 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 3 individuelle sæder i bag | Infocenter |
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kopholder |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
|---|---|
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |