Honda Civic1,8 Sport 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2009 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/174 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kontakt mig altid for fremvisning på +4522404794
Tager gerne din bil i bytte,
Kan hjælpe med finansiering og forsikring,
, digitalt cockpit, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, fuldaut. klima, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, cd/radio, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, airbag, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 276.396 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.219 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 531 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |